Dyktando na Dzień Kobiet

Szanowni Państwo,

W tym roku włączamy się do akcji promowanej przez serwis edukacyjny Dyktanda.pl, który po raz kolejny organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet

Głównym celem akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Szukasz pomysłów, jak możesz urozmaicić sobie lub swoim bliskim Dzień Kobiet?
Już 8 marca możesz zdobyć kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Serwis edukacyjny Dyktanda.pl przygotował specjalną propozycję na święto kobiet. Zabawa polegająca na rozwiązaniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które będzie zorganizowane w Dniu Kobiet! 

Jeśli lubisz wyzwania, chcesz wykazać się wiedzą, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i dobrze się bawić, gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2023 r. w godzinach 18:00-19:00.

Nagroda główna to karta podarunkowa o wartości 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko. 

Szczegóły konkursu, a także link do zapisów na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stroniehttps://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2 

Powodzenia!

Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:

  1. Powtórz podstawy ortografii – zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda – jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie – warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów – warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych – istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie – warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.

Systematyczne rozwiązywanie dyktand oraz powtórki, z pewnością przyczynią się do poprawy umiejętności ortograficznych. 🙂

Nasze media społecznościowe

Polub nas!

Iwkowa

Iwkowa
12 lipca 2024, 20h51
Overcast
Prognoza
Apparent: 24°C
Ciśnienie: 1015 mb
Wilgotność: 79%
Wiatr: 4.5 m/s NW
Wschód słońca: 5h29
Zachód słońca: 21h32
Prognoza 13 lipca 2024
Dzień
07
Prognoza
24°C
Wiatr: 6.3 m/s WSW
Wiatr w porywach: 8.2 m/s
Max. UV index: 6.7
Prognoza 14 lipca 2024
Dzień
07
Prognoza
26°C
Wiatr: 5.7 m/s WSW
Wiatr w porywach: 8.1 m/s
Max. UV index: 6.85
Prognoza 15 lipca 2024
Dzień
25
Light drizzle
29°C
Wiatr: 3.7 m/s N
Wiatr w porywach: 5.1 m/s
Max. UV index: 6.95
Prognoza 16 lipca 2024
Dzień
26
Dense drizzle
25°C
Wiatr: 5.7 m/s WSW
Wiatr w porywach: 10 m/s
Max. UV index: 6.65
Prognoza 17 lipca 2024
Dzień
07
Prognoza
26°C
Wiatr: 2.8 m/s WSW
Wiatr w porywach: 8.2 m/s
Max. UV index: 6.05
 
Skip to content