Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023 w gminie Iwkowa

Pierwszego kwietnia 2023 r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych dla szkoły podstawowej:

1. młodsza (uczniowie z klas I-IV)
  2. starsza (uczniowie klas V-VII.

Eliminacje gminne zostały poprzedzone eliminacjami szkolnymi, w których udział wzięło ponad 140 uczniów. Wśród uczestników konkursu było wielu członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Organizacją konkursu zajął się Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iwkowej, Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej oraz druhny i druhowie jednostek OSP z terenu naszej gminy. O godzinie 9:00 Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP i jednocześnie Wójt Gminy Iwkowa, Bogusław Kamiński przywitał wszystkich przybyłych i omówił idee przyświecające temu konkursowi.

Młodzież po uzyskaniu informacji technicznych przystąpiła do pisemnego testu, który miał wyłonić trójkę najlepszych uczestników w obu kategoriach wiekowych. Po ocenie prac konkursowych komisja przystąpiła do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Wyniki końcowe prezentują się następująco:

Kategoria I (uczniowie młodsi)

I miejsce – Dawid Dudek – PSP Dobrociesz
II miejsce – Maciej Figiel – PSP Iwkowa
III miejsce – Karolina Guzik – PSP Wojakowa

Kategoria II (uczniowie starsi)

I miejsce – Dawid Fitrzyk – PSP Dobrociesz
II miejsce – Dariusz Pajor– PSP Kąty
III miejsce – Mikołaj Hołyst – PSP Dobrociesz

Laureaci konkursu zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego OTWP 2023, który odbędzie się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Fundatorem nagród w konkursie był Wójt Gminy Iwkowa.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie i włączyli się w przygotowanie konkursu oraz rodzicom i opiekunom sprawującym opiekę nad uczniami.

Hasło przewodnie turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” wskazuje nam na istotną rolę jaką młodzi ludzie mogą odegrać w dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo. Podnoszenie świadomości, ukazanie potencjalnych zagrożeń, właściwe zachowanie w sytuacjach zagrożenia, pierwsza pomoc to jedne z podstawowych kwestii, których dotyczy turniej. Każdy kto zgłębia wiedzę w tym kierunku, niezależnie od wyniku punktowego z testu, zasługuje na uznanie i przyczynia się do zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Nasze media społecznościowe

Polub nas!