Pomoc humanitarna dla Ukrainy

W związku z trwającą wojną na Ukrainie, wspólnie z Urzędem Gminy oraz wojakowskim Caritasem, w ubiegły piątek przekazaliśmy kolejną pomoc humanitarną naszym wschodnim sąsiadom.  Zebrane dary zostały przekazane do partnerskiej Gminy Koropiec w obwodzie Tarnopolskim na Ukrainie oraz związanej z lokalnymi przedsiębiorcami gminy Busk w obwodzie Lwowskim.

Swoje wsparcie oraz chęć pomocy wyraziła także niemiecka gmina Selm, której  mieszkańcy postanowili wesprzeć finansowo organizowany przez nas kolejny transport pomocy, przekazując środki na zakup niezbędnych artykułów, będących bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez zaprzyjaźnioną Gminę Koropiec.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację pomocy. Szczególne podziękowania kierujemy do pochodzącego z Ukrainy Petera, pracującego w jednej z lokalnych firm, za zaangażowanie i jego pracę umożliwiające przekazanie transportu gminom na Ukrainie.

Przypominamy, że w sklepach na terenie gminy w dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka pomocy humanitarnej dla osób potrzebujących na Ukrainie.

Nasze media społecznościowe

Polub nas!

Iwkowa

Iwkowa
12 lipca 2025, 10h21
Overcast
Prognoza
Apparent: 19°C
Ciśnienie: 1016 mb
Wilgotność: 57%
Wiatr: 2 m/s NNW
Wschód słońca: 5h29
Zachód słońca: 21h32
Prognoza
13 lipca 2025
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 2.6 m/s W
Wiatr w porywach: 7 m/s
max. UV index: 6.9
Prognoza
14 lipca 2025
Dzień
12
Opis
26°C
Wiatr: 3.8 m/s SW
Wiatr w porywach: 13.3 m/s
max. UV index: 6.35
Prognoza
15 lipca 2025
Dzień
12
Opis
23°C
Wiatr: 4 m/s W
Wiatr w porywach: 10.2 m/s
max. UV index: 5.4
Prognoza
16 lipca 2025
Dzień
12
Opis
21°C
Wiatr: 2.8 m/s W
Wiatr w porywach: 8.8 m/s
max. UV index: 6.3
Prognoza
17 lipca 2025
Dzień
07
Prognoza
22°C
Wiatr: 3.7 m/s NW
Wiatr w porywach: 8.9 m/s
max. UV index: 6.5
 
Skip to content