XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę…2024”

26 stycznia 2024 roku w atmosferze magii świąt Bożego Narodzenia odbył się XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę…2024”. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej, gdzie zgromadzili się utalentowani uczestnicy oraz licznie przybyła publiczność.

W konkursie wzięło udział dwudziestu dziewięciu uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe z Kątów, Dobrociesza, Wojakowej, Iwkowej i Iwkowej-Nagórza. Każdy z nich podczas występu prezentował nie tylko piękno kolęd, ale także magiczną atmosferę pastorałek, przenosząc wszystkich obecnych w świat świątecznej muzyki i tradycji.

Świadkami muzycznej uczty była wyjątkowa trójka profesjonalnego Jury: Dr Bożena Raszka, mgr. Grażyna Enzinger oraz dyrektor GOK-u Wojciech Hila. Ich doświadczenie i wrażliwość na piękno muzyki sprawiły, że wybór laureatów nie był łatwy, a poziom konkursu okazał się niezwykle wysoki.

Organizatorzy serdecznie dziękują tegorocznym sponsorom, którzy hojnie ufundowali nagrody dla zwycięzców, poczęstunek oraz upominki dla Jury. Wśród nagród znalazły się instrumenty muzyczne takie jak ukulele, kalimby, flety proste oraz tamburyna, które z pewnością sprawią, że młodzi artyści będą mogli rozwijać swoje pasje muzyczne.

Oprócz firm, również osoby zaangażowane w przygotowanie wydarzenia zasługują na ogromne uznanie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Eweliny Durbas, która zadbała o piękną dekorację, tworząc niepowtarzalną atmosferę świąteczną.

Nie zapominamy również o pracownikach Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem pomogli w zorganizowaniu konkursu, zapewniając wszystkim uczestnikom i gościom wygodne i przyjazne miejsce.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Wasza pasja, zaangażowanie i talent sprawiły, że tegoroczna edycja konkursu była niezapomnianym wydarzeniem.

Zgodnie z protokołem wyniki konkursu przestawiają się następująco:

W KATEGORII KLASY 0-III
I MIEJSCE – Monika Jasnos ze szkoły podstawowej w Iwkowej-Nagórzu,
II MIEJSCE – Antonina Jarzmik ze szkoły podstawowej w Kątach,
III MIEJSCE – Miłosz Karwala ze szkoły podstawowej w Iwkowej,
WYRÓŻNIENIE – Eliza Świder ze szkoły podstawowej w Dobrocieszu,

W KATEGORII KLASY IV-VI
I MIEJSCE – Amelia Koper ze szkoły podstawowej w Iwkowej,
II MIEJSCE – Karolina Motak ze szkoły podstawowej w Iwkowej,
III MIEJSCE – Aleksandra Koział ze szkoły podstawowej w Dobrocieszu,
WYRÓŻNIENIE – Karolina Duda ze szkoły podstawowej w Iwkowej,

W KATEGORII KLASY VII-VIII
I MIEJSCE – Laura Mida ze szkoły podstawowej w Iwkowej,
II MIEJSCE – Wiktoria Uryga ze szkoły podstawowej w Wojakowej,
III MIEJSCE – Dominik Korwin ze szkoły podstawowej w Wojakowej,
WYRÓŻNIENIE – Julia Kowalczyk ze szkoły podstawowej w Iwkowej,

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów artystycznych. XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę…2024” z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako magiczne spotkanie z muzyką świąteczną i tradycją.

Nasze media społecznościowe

Polub nas!